Susidūrus su ekstremalia situacija, kai reikia pasiruošti ir žinoti, ką daryti, gali būti labai svarbu. Pateikiame išsamų vadovą, kaip elgtis įprastais kritiniais atvejais su naminiais gyvūnais namuose, su patyrusių budinčių veterinarijos gydytojų įžvalgomis. Patarimais delinasi budintis veterinaras.
Skubios pagalbos atpažinimas
Pirmiausia nustatykite, kas yra kritinė situacija. Sunkus kvėpavimas, gausus kraujavimas, akivaizdus paralyžius, traukuliai ir toksinių medžiagų patekimas į organizmą – visa tai reikalauja neatidėliotinos pagalbos. Patyręs veterinaras pabrėžia, kad svarbu imtis skubių veiksmų ir kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Skubios pagalbos rinkinio sudarymas
Labai svarbu turėti augintinio avarinį rinkinį. Jame turėtų būti pagrindinės pirmosios pagalbos priemonės, pavyzdžiui, tvarsčiai, marlė, antiseptinės servetėlės, skaitmeninis termometras ir visi paskirti vaistai, kuriuos gali vartoti jūsų augintinis. Žinodami, kur šis rinkinys yra, ir laikydami jį lengvai pasiekiamą, galite sutaupyti brangaus laiko krizės atveju.
Pagrindinė pirmoji pagalba
- Kraujavimas: Kraujavimą stabdykite švariu audiniu ar marle, kol bus suteikta profesionali pagalba.
- Užspringimas: Būkite atsargūs bandydami ištraukti daiktą iš augintinio burnos; galite jį netyčia įstumti dar giliau. Jei galite saugiai ištraukti daiktą jo neužuodę, taip ir padarykite. Priešingu atveju nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
- Priepuoliai: Laikykite savo augintinį atokiau nuo bet kokių daiktų, galinčių jam pakenkti, ir nebandykite jo sulaikyti. Po priepuolio laikykite jį šiltai ir ramiai, o dėl tolesnių patarimų kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
- Toksinų patekimas į organizmą. Jei įtariate, kad jūsų augintinis prarijo ką nors toksiško, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją arba gyvūnų apsinuodijimų kontrolės centrą. Nesukelkite vėmimo, nebent tai nurodė specialistas.
Šilumos smūgis
Augintiniai gali greitai patirti šilumos smūgį. Pastebėję šilumos smūgio požymių, pavyzdžiui, pernelyg didelį kvėpavimą, seilėtekį, mieguistumą ar vėmimą, perkelkite augintinį į vėsesnę vietą, pridėkite prie jo kūno vėsiame vandenyje pamirkytų rankšluosčių ir nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
Ekstremalių situacijų prevencija
Prevencija visada geriau nei gydymas. Laikykite nuodingas medžiagas (pvz., šokoladą, ksilitolį ir tam tikrus augalus) nepasiekiamoje vietoje, apsaugokite langus ir balkonus ir užtikrinkite savo augintiniui saugią aplinką. Reguliarūs veterinarijos gydytojo patikrinimai taip pat gali padėti nustatyti galimas sveikatos problemas, kol jos netapo kritine situacija.
Veterinarijos gydytojo darbo valandų ir vietos žinojimas
Įsitikinkite, kad žinote savo nuolatinio veterinarijos gydytojo darbo laiką ir turite artimiausios visą parą veikiančios skubios veterinarijos klinikos kontaktinę informaciją. Budintis veterinarijos gydytojas pabrėžia, kad tai labai svarbu, pabrėždamas, jog tiksliai žinant, kur kreiptis, galima sutaupyti svarbių minučių.
Mokymas
Apsvarstykite galimybę išklausyti pirmosios pagalbos augintiniui kursus, kad geriau pasiruoštumėte elgtis kritiniais atvejais. Šie kursai gali suteikti vertingų žinių ir įgūdžių, pradedant dirbtiniu kvėpavimu ir baigiant veiksmingu užspringimo atveju.
Apibendrinimas
Pasirengimas ekstremalioms situacijoms su gyvūnais augintiniais – tai žinojimas, kaip jas atpažinti, reikiamų priemonių turėjimas ir pirmosios pagalbos augintiniams pagrindų išmanymas. Taip pat reikia vykdyti prevenciją, užtikrinti reguliarią veterinarinę priežiūrą ir žinoti, kam skambinti ir kur kreiptis, kai svarbios sekundės. Atminkite, kad bet kokiu kritiniu atveju ramybė ir greiti veiksmai gali padėti užtikrinti geriausią rezultatą jūsų mylimam augintiniui.