Ar kada nors prabudote jausdamasis nepailsėję net po aštuonių valandų miego? Milijonai mūsų kenčia nuo prastos miego kokybės – net 1 iš 5 žmonių – tai gali turėti didelės įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui. Nesvarbu, ar jums sunku užmigti ar tiesiog norite pagerinti bendrą miego kokybę, patalynės pasirinkimas, ypač vilnos savybės, gali turėti didelės įtakos mūsų miegui.
Kalbant apie sveikatą ir gerovę, miegas vaidina pagrindinį vaidmenį. Suaugusiesiems paprastai reikia 7–9 valandų miego per naktį, tačiau maždaug 75% suaugusiųjų to nepasiekia.
Cirkadinio ritmo svarba
Mūsų vidinis kūno laikrodis arba cirkadinis ritmas turi įtakos miego modeliams. Reguliuojamas smegenų pagumburio, jis reaguoja į šviesos ir tamsos signalus, skatina budrumą dieną ir mieguistumą naktį. Cirkadinio ritmo sutrikimas, atsirandantis dėl tokių veiksnių kaip reaktyvinis atsilikimas ar darbas pamainomis, gali neigiamai paveikti miego kokybę ir bendrą sveikatą.
Gilaus miego metu organizmas išskiria hormonus, kurie skatina ląstelių atstatymą ir kontroliuoja organizmo energijos naudojimą. Nuolatinis šio miego etapo praleidimas gali paveikti šiuos procesus ir prisidėti prie sveikatos problemų.
Miego higiena kokybiškam mūsų miegui
Tinkama miego higiena yra labai svarbi kokybiškam miegui ir budrumui dieną. Rekomenduojama laikytis reguliaraus miego grafiko, sukurti ramią aplinką, apriboti dienos miegą ir vengti tokių stimuliatorių kaip kofeinas prieš miegą.
Kad pagerintumėte miego higieną, apsvarstykite patalynės vaidmenį. Nepatogios miego sąlygos, pavyzdžiui, senas čiužinys ar netinkamos rūšies patalynė, taip pat gali turėti įtakos blogo miego kokybei. Ar kada nors turėjote vieną iš tokių naktų? Jūsų sintetinė patalynė gali būti slaptas kaltininkas, sulaikantis šilumą ir sukeliantis diskomfortą. Štai kur vilnonė antklodė, pavyzdžiui, iš vitahome.lt gali turėti didelę įtaką gerinant jūsų miegą.
Remiantis tyrimais vilnos patalynė gali pagerinti miego kokybę, nes ji yra hipoalergiška, pralaidi orui, o drėgmę sugeriančios savybės padeda reguliuoti kūno temperatūrą, todėl sumažėja miego sutrikimų. Miego mokslo supratimas gali būti pirmasis žingsnis nustatant prioritetus ir pagerinant miegą. Juk sveikai, energingesnei gyvenimo kokybei svarbu ne tik miego kiekis.