Viena iš galiojančių sveikatos ir saugos taisyklių darbo vietoje yra dėvėti darbuotojo pareigas atitinkančius darbo drabužius ir papildomus aksesuarus. Iš esmės darbdavys turėtų aprūpinti savo darbuotoją tokiais drabužiais, o jei dėl tam tikrų priežasčių tai nėra įmanoma, darbdavys turėtų darbuotojui kompensuoti sumą, kurią šis išleidžia ant specialių drabužių darbui. 

Rudeniui įgavus pagreitį, keičiasi ir orai už lango. Vis dažniau lyja, tad darbuotojai turi būti tinkamai apsirengę ir pasiruošę darbui lauke. Papasakosime, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš ruošiantis į darbą vėlyvą rudens sezoną.

Darbo apranga

Darbo drabužių dėvėjimas skirtas apsaugoti jūsų asmeninius drabužius – statant pastatus, remontuojant transporto priemones, valant kanalizacijos sistemas ar atliekant kitus darbus lauke, jūsų pačių drabužiai gali lengvai susitepti ar suplyšti, todėl būtina naudoti specialius drabužius, kurie yra patvaresni ir būtent tokiam darbui sukurti.

Darbo drabužiams tinkamos medžiagos

Darbo drabužiai turi būti pagaminti iš medžiagų, kurių tekstūra, storis ir spalva būtų pritaikyti prie sezono ir atliekamo darbo pobūdžio – vasarą ir šiltą pavasarį drabužiai turi būti erdvūs, lengvi ir pagaminti iš natūralaus pluošto, o vėsų rudenį ir žiemą – turi turėti atitinkamą šiluminį sluoksnį, nuo vėjo ir drėgmės nepraleidžiančias medžiagas. Drabužių tipas priklauso nuo darbo vietos – patalpose drabužiai gali būti lengvesni, be jokios specialios izoliacijos, o dėvint lauko darbams skirtus drabužius žiemą, jie turi būti izoliuoti, patogūs ir gerai saugoti kūną nuo vėjo, šalčio, kritulių ir kitų veiksnių.

Vėlyvam rudeniui ir žiemai skirti darbo drabužiai ir kiti daiktai:

  • ilgos izoliuotos kelnės,
  • flaneliniai marškiniai ilgomis rankovėmis,
  • apatiniai termo drabužiai,
  • guminiai batai arba žieminiai darbo batai (guminius batus tiek be pašiltinimo, tiek su galite įsigyti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai/guminiai-batai),
  • izoliuota darbo striukė,
  • pirštinės,
  • galvos apdangalas,
  • taip pat kiti drabužiai iš storesnių medžiagų.

Darbo kelnės, skirtos šaltajam metų laikui

Vienas iš svarbiausių darbo drabužių elementų – kelnės. Ši aprangos dalis yra dėvima bet kuriuo metų laiku, tačiau žiemą reikėtų rinktis pašiltintas kelnes, taip pat, atsparias vėjui ir drėgmei. Reikėtų rinktis specialias, darbuotojams skirtas kelnes, nes šios yra gaminamos kur kas patvariau, pavyzdžiui, yra sutvirtintos papildomais medžiagos sluoksniais, ypač potencialiai labiausiai plyštančiose vietose.

Rinkoje yra ir kombinezono tipo kelnių su plačiomis petnešėlėmis ir dažnai su papildoma kišene. Tokio tipo kelnės yra labai patogios, o petnešos neleidžia joms smukti. Dažniausiai būna tamsiai mėlynos arba tamsiai pilkos spalvos, jei skirtos darbui lauke – su šviesą atspindinčiomis detalėmis. Jos gaminamos iš įvairių storų audinių, užtikrinančių šilumą ir komfortą dėvint.

Striukė vėlyvam rudeniui

Svarbiausios tokios striukės savybės turi būti šilumos izoliacija, oro cirkuliacija, atsparumas vėjui ir drėgmei. Darbui lauke visada geriau rinktis viršutinius drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, nes dienos trumpėja, tad dažnai tenka dirbti prietemoje arba visiškoje tamsoje.

Patogios ir funkcionalios pirštinės

Rinkoje rasite daugybe skirtingo tipo pirštinių, tad renkantis jas, reikėtų įsivertinti savo darbo pobūdį. Vienos populiariausių pirštinių įvairių darbuotojų tarpe yra guminės pirštinės. Jos lengvos, patogios, atsparios drėgmei. Apsilankykite atvila.lt el. parduotuvėje, kad išsirinktumėte geriausiai jums tinkančias.