Ne kiekvienas spausdintuvo naudotojas žino, kad jo pasirinktas popierius gali turėti įtakos ne tik spausdinimo kokybei, bet ir įrenginio efektyvumui. Nepriklausomai nuo to, ar spausdintuvą naudojame namuose, ar biure, prieš perkant verta pagalvoti, kokį spausdintuvo popierių rinktis. Šiandien pateiksime pagrindinę informaciją apie spausdintuvo popieriaus tipus ir svarbiausius jų parametrus. Taip pat patikrinsime, koks popierius tinkamas rašaliniam, o koks lazeriniam spausdintuvui.

Pradėkime nuo pagrindinių spausdintuvo popieriaus parametrų. Renkantis popierių mūsų spausdintuvui, verta atkreipti dėmesį į:

  • Gramatūra– vienas pagrindinių spausdintuvo popieriaus parametrų. Tai yra popieriaus lapo svoris, išreikštas gramais kvadratiniam metrui (g/m2). Kuo mažesnė gramatūra, tuo lankstesnis bus vienas popieriaus lapas. Panašiai, didėjant gramatūrai didėja vieno popieriaus lapo standumas ir storis. Standartinis biuro spausdintuvui skirtas popierius paprastai sveria nuo 80 iki 100 g/m2. Kai kuriems spausdintuvams per didelis popieriaus svoris gali sukelti įvairių tipų gedimus.
  • Popieriaus klasė – klasė nurodo jo kokybę, o praktiškai tai reiškia, koks baltas popierius. Aukščiausios kokybės spausdintuvo popierius yra A, šiek tiek pigesnis bus B klasės popierius, o pigiausias variantas – C klasės popierius.
  • Storis – priešingai nei atrodo, tai yra atskiras parametras nuo gramatūros masės. Spausdintuvo popieriaus storis pirmiausia parodo, kaip plokštė bus atspari lenkimui. Standartinis spausdintuvo popierius paprastai yra apie 110 mikronų storio.
  • Neskaidrumas – tai parametras, kuris yra svarbus, ypač jei spausdiname dokumentus iš abiejų pusių. Neskaidrumas išreiškiamas procentais. Kuo didesnė vertė, tuo mažiau šviesos sugeria popierius. Jei šis parametras per mažas, spaudinys vienoje popieriaus pusėje gali matytis kitoje.

Koks popierius spausdinimui yra skirtas lazeriniam spausdintuvui?

Jau žinome kokius parametrus turi popierius, dabar patikrinkime, kokį popierių geriausia rinktis lazeriniam spausdintuvui. Norėdami pasiekti aukštą spausdinimo kokybę, lazeriniam spausdintuvui turėtume rinktis gana didelės gramatūros popierių. Idealiai tiks nuo 100 iki net 120 g/m2 gramatūros spausdinimo popierius. Taip pat verta rinktis popierių lazeriniam spausdintuvui priklausomai nuo to, ar turime spalvotą ar nespalvotą spausdintuvą. Spalvotiems ir nespalvotiems spaudiniams galima įsigyti specialių tipų popieriaus

Koks popierius skirtas rašaliniam spausdintuvui?

Rašalinio spausdintuvo atveju geriau veiks šiek tiek mažesnės gramatūros popierius. Tačiau jei planuojame spausdinti dvipusiai, gramatūra neturi būti mažesnė nei 80g/m2. Optimalus rašalinio spausdintuvo pasirinkimas bus popierius, kurio gramatūra nuo 80 iki 100 g/m2. Mažiau nei 80 g/m2 sveriantis rašalinis popierius ne tik apsunkins dvipusį spausdinimą, bet ir gali dažniau užstrigti įrenginys.