Kai kalbama apie mūsų kailinių šeimos narių mitybą, ne visi ėdalai gyvūnams augintiniams yra vienodi. Vaikštinėdami po vietinės gyvūnų prekių parduotuvės parduotuves galite pasidomėti, kuo maistas katėms  ir maistas šunims. Jie gali stovėti toje pačioje lentynoje, tačiau šių spalvingų pakuočių turinys atitinka skirtingus mitybos poreikius, kuriuos būtina suprasti, norint užtikrinti savo augintinių gerovę.

Mėsėdis katinas

Katės yra mėsėdės, t. y. jų išgyvenimas priklauso nuo maistinių medžiagų, esančių tik gyvūnų mėsoje. Todėl kačių ėdalo sudėtyje yra daug baltymų, reikalingų jų energijai, augimui ir sveikiems raumenims palaikyti. Labai svarbi aminorūgštis kačių mityboje yra taurinas, kurį šunys gali pasigaminti patys, o katės – ne. Taurino trūkumas katėms gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas ir aklumą.

Be to, kačių maiste dažnai būna daugiau riebalų, kad jis suteiktų pakankamai energijos. Taip pat pridedama vitaminų A ir D, kad katės nesugebėtų jų pakankamai sintetinti iš augalinių šaltinių. Arachidono rūgštis, katėms būtina riebalų rūgštis, yra dar vienas priedas, kurį rasite kačių ėdale, bet ne šunų ėdale.

Įvairialypė šunų mityba

Šunys yra visaėdžiai gyvūnai, kurių mitybos poreikiai yra įvairesni. Šunų maiste yra subalansuotas baltymų, angliavandenių ir skaidulų mišinys. Palyginti su kačių ėdalu, jame yra mažiau baltymų, jame yra daržovių ir grūdų, kurie suteikia būtinų vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kuriuos šunys gali veiksmingai apdoroti ir panaudoti.

Tačiau tai nereiškia, kad šunims nereikia mėsos – jiems jos reikia. Šunų ėdale esantys baltymai palaiko viską – nuo raumenų iki imuninės sistemos. Tačiau šunų gebėjimas virškinti įvairų maistą reiškia, kad jie gali maitintis įvairesne mityba nei jų kačių kolegos.

Privalumai ir trūkumai

Kiekvienai rūšiai pritaikytas maistas yra pagrindinis privalumas naudojant konkrečiai rūšiai skirtą maistą. Pavyzdžiui, reguliariai šeriant katę šunų maistu, ilgainiui ji gali netinkamai maitintis ir patirti sveikatos komplikacijų. Ir atvirkščiai, šuo, vartojantis kačių maistą, gali suvartoti per daug baltymų ir riebalų, todėl gali nutukti ir turėti kitų sveikatos problemų.

Tačiau dėl aukštesnės kokybės ir didesnio mėsos kiekio kačių maistas dažnai yra brangesnis už šunų maistą, o tai gali būti trūkumas taupantiems kačių savininkams. Šunų šeimininkams šis maistas gali būti ekonomiškesnis, nes į jį dedama pigesnių ingredientų, pavyzdžiui, grūdų ir daržovių.

Optimalios sveikatos skatinimas

Gyvūno augintinio savininkui labai svarbu skatinti optimalią sveikatą renkantis tinkamą maistą. Kačių savininkams tokie prekių ženklai kaip „Purina Pro Plan” ir „Royal Canin” siūlo specializuotus receptus, kurie atitinka visus mitybos poreikius – nuo amžiaus iki konkrečios veislės. Kita vertus, šunų savininkai gali rinktis tokius prekių ženklus kaip „Blue Buffalo” ar „Hill’s Science Diet”, kurie yra pritaikyti jų šunų mitybos poreikiams, nesvarbu, ar jie turi aktyvų šuniuką, ar vyresnio amžiaus šunį.

Šių prekės ženklų reklaminėse akcijose dažnai akcentuojama konkreti maistinių medžiagų nauda. Pavyzdžiui, antioksidantai imuninei sveikatai arba omega riebalų rūgštys kailio ir odos sveikatai. Rinkdamiesi specialiai savo augintiniui sukurtą dietą, jūs ne tik duodate jam valgyti, bet ir suteikiate jam sveiko gyvenimo pagrindą.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad nors tiek kačių, tiek šunų ėdalas atlieka pagrindinę funkciją – maitina mūsų augintinius, jų sudėties skirtumai yra dideli ir būtini. Suprasdami šiuos skirtumus, užtikrinkite, kad jūsų augintiniai gaus maistą, kurio jiems reikia gyvybingam ir sveikam gyvenimui. Investuodami į kokybišką maistą, skirtą jūsų augintinio rūšiai, sumažinsite riziką sveikatai ir ilgainiui galbūt sumažinsite veterinarijos sąskaitas.

Nesvarbu, ar didžiuojatės katės tėvais, ar esate atsidavę šunų mylėtojai, šerti juos tinkamu maistu yra meilės ir rūpesčio aktas. Atminkite, kad tinkama mityba – tai ne tik alkio malšinimas, bet ir mūsų keturkojų draugų gyvenimo praturtinimas.