Apsaugos sistemą sudaro valdymo pultas, kuris yra visos instaliacijos širdis, taip pat klaviatūros, jutikliai ir detektoriai, sirenos, kabeliai ir pasirenkami ryšio moduliai bei reikalingi priedai. Atsižvelgiant į konkretaus projekto specifiką, vartotojai gali turėti tradicines laidines namų signalizacijos sistemas ir belaidžius signalizacijos rinkinius.

Svarbu pasirinkti jutiklius, pritaikytus tam tikro įgyvendinimo poreikiams. Namų savininkai disponuoja tiek nuo įsilaužimų ir vagysčių saugančius jutiklius, tiek potvynio, dūmų ar anglies monoksido detektorius. Profesionali namų signalizacija gali vienu metu atlikti apsaugos nuo įsibrovimo ir incidentų, tokių kaip potvynis, gaisras ar anglies monoksido nuotėkis, aptikimo funkciją.

Namų apsaugos sistema – kaip pasirinkti?

Dėl daugybės rinkoje siūlomų sprendimų vartotojai dažnai nežino, kaip išsirinkti namų signalizaciją. Sprendimas pasirinkti tobulą produktą priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant stebimų kambarių skaičių. Jis nustatys bendrą detektorių, jutiklių, klaviatūrų ir sirenų skaičių, reikalingą įsigyti ir įdiegti. Taip pat reikėtų apsvarstyti galimybę integruoti į esamus išmaniuosius namus ar KD įrenginius.

Kas yra judesio davikliai?

Tai aukštųjų technologijų signalizacijos įrenginys, kuris fiksuoja objektų judėjimą savo veikimo zonoje, analizuodamas jų spinduliuotę. Tai leidžia jį naudoti automatiškai pradėti reikiamus veiksmus reaguojant į objektų judėjimą, taip pat valdyti aplinką.

Judesio jutiklis nereaguoja į paties objekto spinduliuotę. Jo veikimo principas – analizuoti šių bangų pokyčius, kurie iš aplinkos patenka tiesiai į įrenginį. Galima sakyti, kad judesio jutiklis suveikia, kai įprastoje aplinkoje aptinka objektą, kuris keičia vietą ir turi masę bei temperatūrą.

Judesio jutiklių pasirinkimas

Prie apsaugos signalizacijos galima prijungti belaidžius ir laidinius judesio aptikimo jutiklius. Pavyzdžiui, GSM signalizacijos rinkinį galima prijungti prie šimtų skirtingų tipų detektorių. Jei yra lėšų, geriau įrengti kombinuotus jutiklius, kurie pasižymi dideliu tikslumu ir universalumu. Mikrobangų jutikliai yra ne mažiau veiksmingi, pritraukiantys profesionalus savo mažu dydžiu. Tačiau jei už lango siūbuoja didelis klevas, tokia įranga veiks su kiekvienu šakų judesiu.

Pastaruoju metu belaidės sistemos pradėjo rimtai konkuruoti su laidinėmis sistemomis, kurios jau seniai pirmauja apsaugos sistemų rinkoje. Belaidžius sprendimus lengva įdiegti ir jie turi papildomų funkcijų, kurios padidina objektų saugumą.