Pastaraisiais metais medienos briketai įgijo didžiulį populiarumą tiek individualiuose namuose, tiek didelėse įmonėse. Šie biodegalai yra labai efektyvūs, palyginti pigūs, o kartu ir ekologiški. Deginant medienos briketus į atmosferą neišskiriama jokių teršalų. Vadinasi, mums rūpi planeta ir mūsų sveikata – su viena sąlyga – turime pasirinkti geros kokybės briketą, kuriame nebus jokių cheminių priedų, priemaišų ar klijų, kurie neigiamai paveiktų ne tik jo ekologiškumą, bet ir katilo efektyvumą bei būklę. Taigi, ką turėtume žinoti, kad rinktumėmės geros kokybės medienos briketus ir mėgautumėmės patogiu židinio darbu?

Kas yra medienos briketai?

Medienos briketai yra biokuras, gaminamas iš supresuotų medienos šalutinių produktų. Tai puiki alternatyva tradicinėms malkoms ar medžio granulėms. Briketas tiks ir situacijoje, kai turime malkinę krosnelę ir ieškome efektyvesnio ir taupesnio kuro sprendimo. Be to, briketą labai patogu ir lengva sandėliuoti.

Šiuo metu galima rinktis iš daugybės medienos briketų rūšių. Todėl, norėdami rasti tinkamą, pirmiausia turėtume pagalvoti, ko tikimės iš šios rūšies kuro. Vieni briketai patalpą sušildys greičiau, kiti degs lėtai, tačiau ilgesniam laikui suteiks šilumos šaltinį. Medienos briketai gaminami presuojant kietmedį, spygliuočių medieną arba jų mišinį. Nepamirškite, kad rinkdamiesi briketą atkreipkite ypatingą dėmesį į jo kokybę. Jame visų pirma turėtų būti 100 % medienos, be jokių papildomų ingredientų. Dažniausiai briketų blokus sudaro lignano dalelės, kurios, veikiant aukštam slėgiui, ištirpsta į medieną, taip surišdamos medieną ir dulkes. Taip sukuriamas kietas, kompaktiškas ir tvirtas korpusas.

Kaip išsirinkti geros kokybės medienos briketą?

Tikriausiai daugelis dabar susimąsto, kaip išsirinkti geros kokybės medienos briketą, kuris būtų ir ekologiškas, ir efektyvus, ir tuo pačiu visiškai saugus katilui. Atsakymas iš esmės paprastas. Visų pirma, jis turėtų būti pagamintas tik iš medienos, kurioje nėra priemaišų ir papildomų cheminių medžiagų, tokių kaip dažai ar klijai. Labai svarbus ir pats briketo kūrimo procesas. Norint pagaminti šiuos aukščiausios klasės blokus, reikalingas stiprus slėgis, kad būtų suformuoti kieti ir tvirti blokai. Kuo tankesni briketų blokai, tuo ilgesnį turi degimo laiką ir gerai išlaiko savo pirminę formą. Blogai sutankinti medienos briketai, žinoma, mums gali pasirodyti pigesni, tačiau jų trumpas degimo laikas reiškia, kad ilgainiui savikaina bus daug didesnė.