Dėl kieto daikto smūgio atsiradusi priekinio stiklo skilimas – problema, su kuria susiduria daugelis vairuotojų. Pažeidimai gali labai pabloginti matomumą ir vairavimo saugumą. Automobilio priekinį stiklą suremontuoti yra daug pigiau nei pakeisti, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti neįmanoma.

Kodėl atsiranda įdaužos?

Priekinis stiklas yra kėbulo jėgos struktūros dalis ir sugeria daug apkrovų, ypač važiuojant blogais keliais. Pigus, nekokybiškas ir netinkamai pagamintas priekinio stiklo stiklas neatlaiko smūgių ir sukrėtimų, o veikiamas temperatūros pokyčių lengvai įtrūksta. Stiklas patiria didesnę apkrovą, jei kėbulas deformuotas arba buvo netinkamai suremontuotas po avarijos. Įtrūkimas taip pat gali atsirasti anksčiau nepastebėto įskilimo vietoje.

Remontas ar pakeitimas?

Apžiūrėjus priekinio stiklo pažeidimus, galima nuspręsti, ar jį galima remontuoti, ar vis dėl to reikia pakeisti nauju. Priekinio stiklo remontas dažnai gali būti pigesnis nei naujo stiklo pirkimas. Jei priekinis stiklas įtrūko, verta nedelsiant kreiptis į remonto dirbtuves, kuriose bus atliktas įdaužų remontas Vilniuje ir kituose miestuose dirbantys specialistai apžiūrės įtrūkimą ir patars, ką daryti. Gerai žinomos automobilių stiklų bendrovės griežtai laikosi politikos „jei įmanoma – pirmiausia suremontuok”.

Svarbiausi veiksniai vertinant, ar lango įdaužą galima sutaisyti

  • Dydis ir gylis:

Iš pradžių, būtina nustatyti įtrūkimo dydį ir gylį. Technikas nustatys pažeidimo mastą ir sunkumą. Automobilių stiklų meistrai dažnai gali sutaisyti mažesnio nei dviejų eurų monetos skersmens įtrūkimą.

  • Vieta:

Technikas taip pat patikrins įtrūkimų vietą. Tai svarbus aspektas. Būtų sunku sutvarkyti įtrūkimą, esantį vairuotojo matymo zonoje. Spalva ir nelygumai turės įtakos vairuotojo gebėjimui matyti pro automobilio stiklą net ir po remonto. Čia svarbų vaidmenį atlieka aukštis. Dažniausiai įdaužą galima suremontuoti, kai ji yra mažiausiai 6 centimetrų atstumu nuo stiklo krašto.

Atsiradus automobilio įdaužai ant automobilio priekinio stiklo ekspertai ragina nedelsti

Įdauža labai greitai užsiteršia nuo aplinkos veiksnių. O purvinas įtrūkimas po remonto yra daug labiau matomas nei švarus. Deja, nėra veiksmingų būdų, kaip nuplauti purvą nuo įtrūkimų. Žinoma, įtrūkimai plaunami prieš remontą, bet tik siekiant nuriebalinti, kad geriau sukibtų stiklas ir polimeras.