Tikriausiai daugelis jaučiasi saugiau, kai yra susidaręs tam tikrą planą, kuriuo vadovaujantis daryti sprendimus yra žymiai lengviau. Tokie nedideli planeliai gali praversti daugelyje situacijų, todėl bent jau mintyse juos verta turėti. Vienas tokių planų gali būti sudarytas, kai reikia pasirinkti privatų darželį vaikams. Jų yra pakankamai didelis pasirinkimas, todėl išsirinkti gali būti pakankamai sunku. Tad šį straipsnį parengėme tam, kad jums padėtume padaryti sprendimą, tai yra išskyrėme kelis ryškiausius kriterijus, pagal kuriuos galima išsirinkti.

Vaikų grupės dydis

Kuomet dar vaikai yra maži, kai kuriems labai svarbu, kad privatus darželis turėtų pakankamai nedideles grupes, kuriose dirbtų po kelias auklėtojas ir jos galėtų skirti pakankamai dėmesio kiekvienam vaikui individualiai ir juo pasirūpinti. Tad domintis įvairiais privačių darželių variantais, jeigu norite, kad vaikui būtų skirtas pakankamas dėmesys, reikia visada stengtis gauti tokį, kur vaikų yra šiek tiek mažiau.

Maistas

Mažiems vaikams maistas yra pakankamai svarbus, nes jie dar tik pradeda susipažinti su skoniais, ragauti įvairesnį maistą. Tad jis taip pat turi būti vienas iš prioritetų renkantis. Domintis maistu reikėtų paklausti štai tokių dalykų:

  • Kaip jis yra gaminamas vietoje ar ne.
  • Jeigu užsakomas iš tam tikrų įstaigų, tai būtina pasidomėti ir jomis.
  • Taip pat turėtų būti įdomu, kaip vaikai valgo, ar jiems sudarytos sąlygos eiti į valgyklą, ar valgo toje pačioje grupėje.

Ugdymas

Tai tikriausiai yra vienas svarbiausių dalykų, į ką reikia atkreipti dėmesį, nes ikimokyklinis ugdymas yra lygiai toks pat svarbus kaip ir pradedame lankyti mokyklą. Todėl tokiu klausimu irgi reikėtų pasidomėti, galbūt yra siūloma įdomesnė programa, kur visos žinios ir reikiami dalykai yra perduodami žymiai įdomiau, nes tai naudinga vaikui, nes taip jį galima sudominti kur kas labiau. Labai dažnai privatūs darželiai siūlo skirtingas programas, todėl patiems tėvams reikėtų nuspręsti, koks tinkamiausias pasirinkimas ne tik jiems, bet ir jų atžaloms.

Kaina

Dar vienas svarbus kriterijus, kas dominuoja pirmose gretose – tai yra kaina. Privatūs darželiai turi nusistatę sau tam tikras kainas. Bet tikrai nereikia galvoti, kad kainos nustatytos iš oro. Reikia nepamiršti, kad ikimokyklinis ugdymas kainuoja pakankamai nemažai, taip pat į tai įeina ir įvairios pedagogų paslaugos, geresnio maisto pasirinkimas, priemonės ir panašiai. Tad net kai kur matysite, kad kaina yra didesnė, bet tai tik gali reikšti, kad ikimokyklinis ugdymas ten yra kokybiškesnis.