Ar žinojote, kad yra nepakeičiamoji riebalų rūgštis, kuri atlieka svarbų vaidmenį jūsų bendrai sveikatai? Tai tiesa, ir ji vadinasi Omega 3. Šios riebalų rūgšties yra įvairiuose maisto produktuose, o mūsų organizmui ji reikalinga, kad padėtų palaikyti gerą sveikatą. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl ji yra svarbi mūsų organizmui, kur jos rasti, kaip jos gauti pakankamai su maistu ir kt. Pasinerkime į daugybę Omega 3 privalumų!

Kas yra Omega 3?

Omega 3 – tai nepakeičiamoji riebalų rūgštis, randama įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje, kiaušiniuose, riešutuose ir sėklose. Ji svarbi mūsų organizmui, nes padeda palaikyti širdies sveikatą ir smegenų veiklą, mažina uždegimus ir gerina odos būklę. Be to, ji gali padėti numesti svorio, nes suteikia sotumo jausmą, todėl per dieną suvartojama mažiau kalorijų.

Kur galima rasti omega 3?

Ją galima rasti įvairiuose maisto produktuose, įskaitant lašišą, tuną, upėtakį, skumbrę, silkę ir sardines, taip pat augaliniuose šaltiniuose, pvz., linų sėmenų aliejuje, šalavijų sėklose ir graikiniuose riešutuose. Kai kurie žmonės gali rinktis vartoti maisto papildus, jei vien su maistu negali gauti pakankamai.

Kaip gauti jos pakankamai?

Kad kasdien su maistu gautumėte pakankamai omega 3, per savaitę turėtumėte suvalgyti dvi porcijas žuvies, taip pat kitų šaltinių, pavyzdžiui, riešutų ir sėklų, o prireikus – ir papildų. Be to, stenkitės į savo racioną įtraukti ir augalinės kilmės šaltinių, pavyzdžiui, chia sėklų arba linų sėmenų aliejaus. Taip pat turėtumėte riboti sočiųjų riebalų vartojimą iš tokių maisto produktų kaip raudona mėsa ar perdirbta mėsa, kurie gali padidinti uždegimo lygį organizme. Šiuose produktuose yra daug transriebalų, kurie kenkia jūsų bendrai sveikatai.

Kuo ypatingos omega 3 iš provitaminai.lt ?

Jos yra be sunkiųjų metalų ir toksinų dėl unikalaus valymo proceso. Be to, jie yra 100 % natūralūs, be sintetinių ingredientų ir konservantų. Jie taip pat sertifikuoti kaip ekologiški ir genetiškai nemodifikuoti, todėl galite būti tikri, kad produktas yra aukštos kokybės. Taip pat, jie siūlo platų sveikatingumo produktų asortimentą. Pradedant nuo vitaminų vaikams, baigiant  kosmetikos ir švaros prekėmis.