Šiame straipsnyje norime pasikalbėti apie populiarią rūkymo priemonę kaljaną. Ne kiekvienas, ypač pradedantysis rūkantis asmuo, gali pasirinkti tinkamą kaljaną. Kaljanai skiriasi pagal daugelį veiksnių,kuriuos išvardinsime jau netrukus.

Kaljano pasirinkimo kriterijai:

  • Medžiaga: stiklo, porceliano, nerūdijančio plieno. Stiklo kaljanai yra labiausiai paplitę, bet dažniausiai jie nėra tinkami ilgalaikiam naudojimui, kadangi gali sudūžti.
  • Talpą: pagal reikiamą kiekį vandens. Tai ypač svarbu, jei kaljaną naudosite didesnėje grupėje žmonių.
  • Dydis: pagal asmeninius reikalavimus. Kuo didesnis kaljanas, tuo šaltesnis dūmas ir malonesnė rūkymo patirtis. Tačiau reikia įsivertinti ir tai, jog didesnis kaljanas gali būti šiek tiek netinkamas, jeigu gyvenate mažesnėje namų erdvėje. Didesniuose namuose jis gali pasitarnauti kaip puiki interjero detalė.
  • Kaljano stilius: tradiciniai ar modernūs. Jie gali būti įvairių tipų, spalvų ir formų.
  • Kaina – vienas svarbiausių veiksnių. Ji priklauso nuo prekės ženklo, bei visų aukščiau įvardintų dalykų.

Svarbiausia – neskubėkite pirkti pirmojo pasitaikiusio kaljano. Jei patirties neturite – galite pasinaudoti kaljano nuomos paslauga – kuri kainuoja sąlyginai nedaug. Didžiausias nuomos privalumas, tai jog mokate už tiek – kiek naudojatės. Pavyzdžiui, jei Jums kaljano patirtis nepatiko – nebūsite išleidę daug pinigų nereikalingam daiktui.

Kaljano istorija – iš kur jis kilo?

Kai kurie šaltiniai sako, jog pirmasis kaljanas buvo sukurtas dar senovės Graikijoje, tam kad būtų lengviau rūkyti tabaką. Be to, senovės Kinijoje įprasta buvo naudoti kaljanus ceremoniniams tikslams. Taip pat, marokiečių genties liaudies menas sukūrė daug gražiai išpuoštų kaljanų. Yra užuominų, jog jis buvo plačiai naudojamas ir senovės Egipte. Tad iš kur jis kilo – sunku pasakyti. Tačiau jis šiuo metu yra populiarus visame pasaulyje.

Kaljano baras – puiki alternatyva įprastam barui?

Tikrai taip! Kaljanas gali būti puiki alternatyva įprastam barui, nes žmonės susirenka draugų ar kolegų būryje ir pasimėgauja draugiškais pokalbiais. Dėl didelio asmenybės akcento ir individualumo, kaljanas gali būti puikus pasirinkimas norint stilingai ir patogiai rūkyti tabaką. Užuot užsukus į barą, taip pat galite pasikviesti draugus namo ir kartu mėgautis rūkymo patirtimi. Tačiau šiuo atveju nepamirškite visų reikalingų priedų kaip: folija, žirklės, kandikliai ir angliukai.