Planuojate atostogauti prie jūros, tačiau vis dar svarstote – laukti paskutinės minutės kelionės į Turkiją ar visgi rinktis poilsį Lietuvoje? Laukdami idealaus varianto į Turkiją, Graikiją ar kitus saulėtus Europos kurortus, galite prašauti. Paskutinė minutė reiškia, jog įsigysite poilsį viešbutyje, tačiau nebūtinai tame, kuriame norite. Na, o atostogos prie jūros Lietuvoje visada Jus maloniai nustebins – tiek kokybiškų kurortų, tiek apgyvendinimo variantų gausa.

Lietuva yra nuostabi savo gražiausiais kurortais: vieni pilni smaragdinės žalumos, kiti gali pasigirti auksinio smėlio paplūdimiais, treti – SPA malonumais. Dar kituose galėsite mėgautis vaizdingu, instagramo nuotraukos vertu atokvėpiu ant jūros kranto. Kad poilsinė kelionė būtų pasisekusi, pristatome geriausius kurortus Lietuvoje prie jūros. 

PALANGA – PRABANGUS POILSIS ANT JŪROS KRANTO

Jei reikėtų užsimerkus išvardyti lankomiausius Lietuvos kurortus, pirmu numeriu neabejotinai daugelis įvardytų Palangą. Tai vienas žinomiausių miestų Lietuvoje, sutraukiantis ir ramaus poilsio išsilgusius keliautojus, ir aktyvaus naktinio gyvenimo ieškančius turistus. Tiek daug spalvų ir kontrastų nerasite nė viename kurortų – čia ir auksinės kopos, skendinčios nuostabioje pušų žalumoje, ir gyvas miesto pulsas, tiesiog vibruojantis nuo daugybės kavinių, barų bei klubų. „Lietuvos Turkija“ tapusi Palanga vilioja keliautojus ir kokybišku apgyvendinimu:

  • PALANGOS ŽUVĖDRA“ – vienas didžiausių viešbučių kurorte, įsikūręs nuostabioje Meilės alėjoje, vos keli žingsniai iki Jūros. Puiki vieta tiek mėgstantiems jaukius pasivaikščiojimus vakarais, tiek norintiems iš arčiau pažinti įdomiausias kurorto vietas: Botanikos sodą, Gintaro muziejų. 
  • „SPA AMBER PALACE“ – subtilia prabanga pasižymintis viešbutis, siūlantis atpalaiduojančius SPA malonumus. Užklupus lietingiems orams prie jūros, čia galėsite mėgautis masažiniais baseinais, sauna, turkiška pirtimi, kūno ir veido masažais ir kitomis sveikatinimosi procedūromis. 
  • „GABIJA“ – išskirtinis viešbutis, siūlantis puikų poilsį nuostabioje aplinkoje tarp žaliuojančių pušų, šalia balto smėlio paplūdimių ir jūros. Viešbutyje įsikūręs lietuviškas restoranas „MEAT Steak House“, kuriame svečiai galės mėgautis gurmaniškais mėsos, žuvies bei jūros gėrybių patiekalais. 

ŠVENTOJI – STILINGI NAMELIAI, ĮTIKS NET INSTAGRAMERIAMS

Visai prie pat Palangos rasime idile alsuojantį Šventosios kurortą. Čia traukia ramaus poilsio ieškantys keliautojai. Ir iš tiesų, čia rasime nuostabų smėlėtą, tačiau mažiau triukšmingą paplūdimį prie jūros. Gal dėl to Šventojoje – didelis atostogų namelių pasirinkimas.  Žaliuojančios, visai prie pat jūros įsikūrusios poilsiavietės siūlo jaukų poilsį dviems, su šeima ar draugais. O viešbučiai savo ruožtu siūlo poilsį unikaliuose nameliuose su įvairais patogumais. 

Štai viešbutis „AUKSINĖS KOPOS“ – tikras svajonės išsipildymas, norintiems poilsiauti tiesiog kopose. Kiekvienas kampelis čia fotogeniškas. Moderniai įrengti unikalūs SPA nameliai su privačia sauna ir sūkurine vonia leis pasijusti lyg aukštos klasės kurorte užsienyje. Atostogos neatsiejamos nuo skanaus maisto, tačiau, kad pačiam nereiktų gaminti, viešbučio restorane patiekalams skiriamas ypatingas dėmesys. 

KUNIGIŠKĖS – RAMYBĖS IR HARMONIJOS IEŠKANTIEMS POILSIAUTOJAMS

Palangos pašonėje prisiglaudusi gyvenvietė daugeliui – netikėtas atradimas. Kunigiškės garsėja savo švariu ir plačiu paplūdimiu, ramiu gyvenimo būdu. Tikra atgaiva sielai tiems, kurie nori pabėgti ne tik nuo kasdienės rutinos, bet ir nuo žmonių šurmulio. Šis kurortas dar neišpaikintas turistų – gali iš naujo atrasti tylą, jūros ošimą ir pušų šlamėjimą. Gali sau vaikščioti pajūriu, kopomis, išsinuomoti dviratį ar paspirtuką, pasivažinėti mielomis pajūrio promenadomis. 

Įdomu tai, jog įsimylėję šį kurortą turistai ne tik grįžta čia kiekvienais metais praleisti savo vasaros atostogų. Įsigiję nekilnojamojo turto Kunigiškėse, praleidžia čia kiekvieną savo vasarą. Ieškantiems čia nuomos galimybių: rąstiniai paplūdimio nameliai kviečia romantiškam poilsiui prie jūros, o modernios pajūrio vilos – rekomenduojamos kokybiškam poilsiui su šeima ar draugais. 

NIDA – POILSIS PASAULIO PAVELDO KRAŠTOVAIZDYJE

Kurortas su unikalia kraštovaizdžio detalių įvairove: senais prekybiniais kaimais ir jūriniu kultūros paveldu, senaisiais pamario miškais ir pušynais bei turtingomis socialinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis.

Nida – ne tik pliažas ir poilsis. Vietą sau ras ir ramaus poilsio norintys poilsiautojai, ir aktyvaus laisvalaikio pasiilgę keliautojai. Čia galima važinėtis dviračiais, nes visame mieste ir Kuršių Nerijoje įrengti patogūs dviračių takai. Keliukai veda per miškingas vietas, tad vasarą nevargins saulė, o plaučius gaivins tyras miško oras. Be to, šis kurortas tikras atradimas, norintiems susipažinti su gamtos įvairove ir Kuršių Nerijos kultūra iš arčiau. Čia ir Parnidžio pažintinis takas, vėtrungių ekspozicija, gintaro muziejus, etnografinė Nidos žvejo sodyba. 

Apgyvendinimui Nidoje galite rinktis iš daugybės kokybiškų variantų: populiarūs viešbučiai ar poilsio namai, vilos, puikiai įrengti butai ar apartamentai. Jei domina poilsis Nidoje dviems, net neabejojame, jog jus sužavės nameliai prie vandens. 

Lietuvos kurortai prie jūros yra puikus pasirinkimas tiek vasaros atostogoms, tiek trumpoms  savaitgalio kelionėms. Čia galima mėgautis gražia gamta, švariu oru, įvairiomis pramogomis ir sveikatingumo paslaugomis. O susipažinus su vietine kultūra, istorija bei tradicijomis, galima atsipūsti puikiuose balto smėlio paplūdimiuose, pabėgti nuo kasdienio streso ir rutinos.