Popmuzikos lopšiu galima laikyti dar praėjusiame amžiuje iš mėgstamų liaudiškų dainų ir šokių pagrindo kilusį populiariosios kultūros judėjimą. Kitaip tariant, pop muzika vadiname komercinę, savo turiniu nesudėtingą muziką, skirtą plačiosioms visuomenės masėms.

Kuo pasižymi pop muzikos dainos?

Pop Muzikos dainų tekstas gana banalus, nesudėtingas, o jų ritmika labai lengva. Šiose dainose dažniausiai vyrauja nerūpestingos meilės tema, daug sykių kartojami tie patys žodžiai. Priedainiui skirta melodijos dalis įprastai ryškiai skiriasi nuo tos, kuri lydi likusį tekstą.

Tad nieko nestebina tai, jog dainose gvildenama tematika ir netgi dalis vartojamų žodžių keliauja iš vienos dainos į kitą. Kadangi popmuzika priklauso masiniam vartojimui, kaip ir bulvių traškučiai, jai suvokti nėra reikalingas išvystytas muzikinis skonis bei profesionalus muzikos suvokimas ir vertinimas.

Kaip žmogaus sąmonę veikia populiarioji muzika?

Populiarioji muzika jos klausantį žmogų veikia vos ne hipnotizuojančiai. Todėl nieko keisto, jei išgirdę pažįstamą mums patikusios dainos melodiją bemat imame niūniuodami ją atkartoti arba linguoti jai į taktą, nes pats tokių dainų ritmas įveda į tam tikrą transo būseną. Psichologų yra pastebėta, jog populiarios muzikos klausymosi metu žmonės labai lengvai pasiduoda įtaigai.

Vos tik jiems liepiama pakelti aukštyn rankas ir mosuotis jomis į šonus, tuoj paliepimas be jokio pasipriešinimo yra vykdomas. Ilgai klausantis tokios muzikos net imama savotiškai kvailėti, bunka pastabumas. Tačiau jei tokios muzikos klausomasi neilgai, ji labai puikiai veikia kaip stresą nuimanti ir nuotaiką žvalinanti priemonė.

Kokia popmuzikos grupė lapkričio mėnesį kvies vilniečius į savo koncertą?

2023 metų lapkričio gale prieš dvidešimt penkis metus Klaipėdoje susikūrusi merginų popmuzikos grupė „Mango“ planuoja gyvo garso koncertą Vilniuje. Ši grupė iki šiol tvirtai laikosi populiarumo viršūnėse ir tebėra lydima sėkmės. Jos gerbėjų būrys siekia iki dešimties tūkstančių.

„Mango“ merginų klausosi ir jaunimas, ir vyresniosios kartos atstovai, nes jos scenoje, kaip pavasariniai žiedai žydi net ketvirtį amžiaus, o tai šį tą reiškia. Apie kitus rudens sezono metu laukiančius populiarios muzikos koncertus informuoja interneto portalas: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/pop-koncertai.