Rašydami CV, geriausiai, ką galite padaryti savo karjeroje, yra rodyti savo gebėjimus ir patirtį taip, kad jie atitiktų darbo vietos reikalavimus. Kadangi skirtingi žmonės turi skirtingą patirties lygį, CV rašant reikia gyvai suvokti, kaip nuo studentų iki patyrusių specialistų reikia pritaikyti aprašymą savo reikalavimams. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kaip sukurti puikų CV skirtingiems profesinės patirties lygiams.

CV Studentui:

Jei rašote CV kaip studentas, turėsite paryškinti savo bendradarbiavimo ir komandos darbo gebėjimus, savanoriavimo patirtį, akademines sėkmes ir gebėjimus spręsti problemas. Taip pat būtina paminėti naudoti formalią nuotrauką, patikimumą. Atkreipkite dėmesį, CV turi būti aiškus, tvarkingas ir lengvai suprantamas, kad jūsų darbovietė aiškiai jus suprastų.

Jaunam profesionalui:

Jei turite daugiau nei metus patirties, tačiau nesate darbuotojas ilgesni nei 3 metai, reikia pabrėžti gebėjimą spręsti problemas, vertinimą, uždavinių sprendimo ir rizikos valdymo gebėjimus. Reikia taip pat paminėti savo klientų aptarnavimo patirtį, vadybos gebėjimus ir patirtį. Turėtumėte pademonstruoti visus savo gyvenimo ciklo etapus, kuriuos galite matyti, kad parodysite savo potencialą tolesniam profesiniam augimui.

Vidutinio lygio specialistui:

Jeigu jau turite patirties vidutinio pobūdžio darbuose, reikia akcentuoti savo gebėjimus savarankiškai spręsti problemas, valdymo patirtį, bei kitas vadybos savybes. Aprašykite visus svarbiausius įgūdžius, atsižvelgdami į kiekvieną darbo vietos apibūdinimą ir pritaikydami savo CV pagal jį. Reikia aiškiai parodyti savo gebėjimus valdyti žmones ir atsakomybę, kurią jau turite, kad galėtumėte būti tinkamas vidutinio dydžio verslui.

Patyrusiam specialistui:

Tai yra žmonės, kurie yra patyrę ilgesni nei 10-15 metų, turi daugiau nei 5 metų patirties vadyboje, strategijų kūrimo, projekto vadybos ir aukštos kvalifikacijos lygio. Patyrę specialistai turi rodyti savo rezultatus, gaunamus jų funkcijų vykdymo metu ir vadybos patirtį. Turėtumėte pateikti aiškų ir realizuojamą planą per pirmas 3 mėnesius ir bendrą planą siekiant ilgalaikio tikslo. Įgūdžiai kalbėti viešai ir motyvuoti darbuotojus turi būti išdėstyti aiškiai ir išsamiai.

Kiekvienas atvejis individualus

CV reikalavimai skiriasi priklausomai nuo patirties lygio, o sėkmingai sutvarkytas CV tikrai padės pasiekti savo tikslus. Tinkamai parengtas gyvenimo aprašymas reikalingas savo būsimos karjeros pradžiai. Turėkite omenyje, kad kiekviena darbo vieta yra skirtinga, o jūsų CV turi būti pritaikytas prie darbo aprašymo ir reikalavimų. Būkite išsamūs, tikslūs ir niekada nepersistenkite savo gyvenimo aprašyme bei nedarykite grubių klaidų.

Jeigu reikia pagalbos, Jums gali padėti CV šablonai.