Renkantis tinkamą audinį savo siuvimo projektui, būtinai turite žinoti, iš kokio audinio šis rūbas gali būti pasiūtas, todėl jei neturite supratimo, kokie audiniai kokiems rūbams yra skirti, tai siūlome pasikonsultuoti su profesionalais, kurie gali patarti apsispręsti dėl audinio tipo. Dvi populiarios audinių kategorijos yra paprasti audiniai ir trikotažiniai audiniai. Taigi, labai trumpai pabandysime paanalizuoti kuo paprasti trikotažo audiniai skiriasi nuo visų kitų audinių tipų, kad padėtume jums pasirinkti tinkamą audinį savo projektui.

Pirmiausia, trikotažo audiniai skiriasi savo audinio struktūra. Trikotažiniai audiniai yra elastingi ir gaminami naudojant specialią trikotažo gaminimo techniką. Jie turi platų savo trikotažinių audinių asortimentą, tačiau dažniausiai žmonės juos renkasi, pagal elastingumą ir tai ar jie labai teplūs ar ne. Trikotažiniai audiniai yra labai populiarūs, dėl savo plataus panaudojimo, nes iš jų galima pagaminti laisvalaikio rūbus visai šeimai, vaikams ir kūdikiams skirtus rūbus, bei žinoma moteriškas sukneles. Todėl, trikotažiniai audiniai dažniausiai naudojami siuvant drabužius, kurie reikalauja didelio elastingumo ir tamprumo. Taip, pat būtina paminėti, kad trikotažiniai audiniai reikalauja specialios siuvimo technikos. Jų siuvimas yra kitoks nei paprastų audinių, todėl juos geriausia siūti su specialia trikotažiniams audiniams skirta siuvimo mašina. Su ja greitai ir patogiai net ir neturint siuvimo įgūdžių galėsite pasiūti savo laisvalaikiui skirtus rūbus.

Tačiau, žinoma iš gausybės audinių pasirinkimų yra ir kiti audiniai, kurie skiriasi nuo trikotažinių audinių. Jų yra įvairiausių pavadinimų, ir ne visus juos įsimena paprasti vartotojai, tačiau jei juos išskirtume, kaip paprastuosius audinius, kurie neturi tamprumo, galėtume priskirti prie kitos audinių grupės. Šių audinių struktūra kiek kitokia nei trikotažinio audinio. Paprasti audiniai dažniausiai turi griežtą ir tvirtą struktūrą. Jie gaminami iš lygios ir tankios medžiagos, kuri nėra tampri ir iš jos dažniausiai siuvame rūbus, kurie turi turėti struktūrą, siluetą ir formą. Iš šių audinių dažniausiai siuvame drabužius, kurie nereikalauja didelio elastingumo ar patogumo. Tai gali būti suknelės, sijonai, švarkai arba kitos formaliosios aprangos dalys.