Šilumos siurblius žmonės renkasi vis dažniau. Tuo stebėtis tikrai nereikia. Kadangi šilumos siurbliai turi daugybę funkcijų, kurios užtikrina komfortą namuose, nenuostabu, jog vis dažniau žmonės juos pasirenka. Tačiau išsirinkti norimą šilumos siurblį nėra lengva. Kai kurie renkasi oras-oras, kuris puikiai vėsina ir šildo orą, kai reikia, kiti nori oras-vanduo sistemos, kuri ne tik sušildo namų temperatūrą, bet ir vandenį. Kuris iš jų geresnis ir tinkamesnis galite pasakyti tik jūs, kadangi tai priklauso nuo individualių poreikių. Abu šie įrenginiai yra lengvai sumontuojami ir valdomi. Negana to, abu galima valdyti nuotoliniu būdu. Tai reiškia, jog net ir būdami užsienyje vis tiek galėsite jį valdyti.

Ar skiriasi kaina?

Abu įrenginiai kainuoti gali labai įvairiai, kadangi kaina priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir pasirinktų funkcijų. Daug įtakos kainai taip pat gali padaryti galia. Kuo didesnės galios pasirenkamas įrenginys, tuo didesnio šildymo pajėgumo galima tikėtis. Visgi nedideliems namams kartais tinka ir mažesnio galingumo gaminys, kuris kainuoja šiek tiek pigiau. Kainos skiriasi, todėl nereikėtų rinktis pagal tai, kuris iš gaminių kainuoja pigiau ar brangiau. Tiek oras-oras, tiek oras-vanduo gali būti ir kokybiški, ir mažiau kokybiški, tai priklauso nuo pasirinkto gamintojo ir jo noro pasiūlyti kokybišką gaminį.

Kuris greičiau atsipirks?

Šilumos siurbliai atsiperka greitai, nes nepaisant didesnės kainos, jie padeda sutaupyti. Valstybė irgi kartais prisideda prie atsipirkimo greičio. Tie, kurie atitinka valstybės keliamus reikalavimus, gali kreiptis dėl paramos, kurios dėka bus padengta dalis kainos. Visgi dėl paramos kreiptis gali ne visi. Dažniausiai ji skiriama fiziniams asmenims, kurie išmeta seną dujinį katilą ir perka naują šilumos siurblį. Nepamirškite, kad šioje situacijoje yra daug niuansų, todėl ne visada paramos prašymas būna patvirtintas, kartais tenka susitaikyti su mintimi, kad reikės mokėti pilną sumą. Visgi net ir mokant pilną sumą, vis tiek nereikia jaudintis, nes suma atsipirks greičiau, nei manote. Šilumos siurbliai – puikus pasirinkimas visiems.