https://unsplash.com/photos/close-up-photo-of-persons-eye-fvInY-Gh7sc

Anot atliktų tyrimų, žmogaus oda pamažu pradeda senti nuo dvidešimt penkių metų amžiaus. Tiesa, odos senėjimas gali priklausyti ir nuo kitų priežasčių – genetikos, mitybos ir gyvenimo būdo, kuriam nesvetimi žalingi įpročiai. O šiaip dažniausiai moterys susidomi odos atjauninimo galimybėmis pačiu laiku – po savo gyvenimo trisdešimtmečio.

Kaip yra vadinama odos atjauninimo procedūra ir kokiais tikslais ji atliekama?

Atjauninimo procedūra, trumpinant anglų kalbos terminą ( Platelet Righ Plasma), yra vadinama prp procedūra. Ji iš kitų panašios paskirties procedūrų išsiskiria savo natūralumu, nes jai nereikia jokios papildomos medžiagos, užtenka vien paciento kraujo. Po jos nebūna jokio šalutinio poveikio, imunologinių ar alerginių reakcijų.

Ši procedūra yra naudojama įvairioms odos problemoms šalinti, plaukų slinkimui stabdyti. Šios procedūros metu naudojami asmeniniai kraujo kūneliai trombocitai, kurių paskirtis yra stabdyti kraujavimą ir atstatyti pažeistas kraujagysles ir audinius. Juose yra daugybė augimo faktoriais vadinamų medžiagų, kurios atjaunina pasenusias ląsteles. Jų dėka suaktyvėja ir kolageno gamyba, susidaro nauji kapiliarai, atsistato oda.

Ar galima derinti prp terapiją su kitais gydymo būdais?

Tuo ir patrauklu, kad prp terapiją galima kuo puikiausiai derinti ir su medikamentiniu bei kitais gydymo būdais. Aišku, tai taikoma atsižvelgiant į kiekvieną atvejį individualiai. Pavyzdžiui, ją galima naudoti kartu ir su lazerinėmis atjauninančiomis procedūromis. Grupinis procedūrų naudojimas irgi duoda labai puikių rezultatų.

Kokie yra pagrindiniai prp procedūros privalumai?

Pagrindinis prp procedūras privalumas yra tas, kad odos ir plaukų atjauninimas įmanomas be chirurginio įsikišimo. Jos dėka vyksta natūralūs teigiami pokyčiai – suaktyvinama kolageno gamyba, susidaro nauji kapiliarai, atsinaujina audiniai, nustoja slinkti plaukai.

Atsinaujina veido, kaklo, krūtinės ir rankų oda, dingsta raukšlės, odos nelygumai. Oda akivaizdžiai skaistėja, darosi elastingesnė, mažėja jos pigmentacija. Dingsta randai po sirgimo spuogais, kitų odos traumų. Be to, ši procedūra yra neišpasakytai saugi.

Anot medikų, šias procedūras veidui atjauninti reikėtų atlikti tris kartus per metus, o plaukų atstatymo tikslais – šešis. Įprastai oda po atliktos prp procedūros atjaunėja per parą.