Neveikianti ir sena buitinė technika dažnai užima daug vietos mūsų namuose, o tai tikrai jų nepuošia. Dažnas mūsų vis dar nežinome kur atiduoti nebenaudojamus prietaisus, todėl juos laikome sodybose, sandėliukuose, garažuose  ar netgi kiemuose. Deja, toks senų prietaisų laikymas yra netinkamas, nes yra kenksmingas ne tik aplinkai, bet ir mūsų sveikatai.

Elektronikos prietaisai ir buitinė technika yra sudaryta iš įvairių, specifinių komponentų, kurie turi būti tinkamai rūšiuojami. Todėl šiomis atliekomis būtina pasirūpinti tinkamai, jog būtų padaryta kuo mažiau žalos mūsų planetai.

Jeigu turite savo namuose nebenaudojamų daiktų, tokių kaip, skalbimo mašina, mikrobangų krosnelė, dulkių siurblys ar kitokių prietaisų, visų pirma patikrinkite ar jie tikrai neveikia. Galbūt jie vis dar gali atlikti savo funkcijas, ar būti pataisyti. Tokiu atveju veikiančius prietaisus galite parduoti, paaukoti labdaros organizacijoms, ar perleisti artimam žmogui. Tokiu būdu ne tik padėsite kitiems žmonėms sutaupyti, bet ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neveikiančius elektronikos prietaisus, seną buitinę techniką, reikėtų išvežti į tam specialiai skirtas vietas. Jeigu patys išvežti senos buitinės technikos galimybės neturite, už jus tai gali padaryti specialios organizacijos. Senos buitinės technikos nemokamos išvežimo paslaugos veikia visoje Lietuvoje. Tokios organizacijos, kaip epa.lt, sutartu laiku atvyks į jūsų namus ir saugiai išveš jums nebereikalingą seną buitinę techniką iš jūsų namų, kur prietaisais bus tinkamai pasirūpinta.

Svarbu, jog tokio tipo organizaciją rinktumėtės atsakingai. Pasidomėkite, ar organizacija, kuriai atiduosite išsivežti seną buitinę techniką, iš tiesų yra patikima ir veikia legaliai, jog būtumėte visiškai užtikrinti. Daugiau informacijos apie elektronikos prietaisų ir buitinės technikos surinkimą galite rasti internetu.

Labai svarbu, jog ne tik tinkamai pasirūpintumėte senais prietaisais ir buitine technika, bet ir vartotumėte atsakingai. Neskubėkite mesti senų daiktų, taisykite juos ir neskubėkite pirkti naujų. Tokio tipo atliekos yra specifinės ir su jomis reikia elgtis itin atsargiai. Būkime itin sąmoningi, nes tik nuo mūsų visų priklauso kaip stipriai galėsime sumažinti neigiamą atliekų poveikį gamtai.