Ruošiatės parduoti namą? O gal ruošiatės atlikti kapitalų remontą? Tuomet puikiai žinote, jog jums bus reikalingas energinio naudingumo sertifikatas. Tam, jog jį gauti, reikės rasti specialistus ir pateikti reikiamą informaciją. Neretai žmonės pasimeta, kai reikia energinio naudingumo sertifikato. Visgi pasimesti tikrai nereikia, priešingai, energinio naudingumo sertifikavimas jums padės sutaupyti pinigus. Tad tikrai galima teigti, jog energinio naudingumo sertifikatai yra ne tik reikalingi, bet ir naudingi. Dėka energinio naudingumo sertifikato, sužinosite, kokie yra jūsų būsto trūkumai. Juos pakeitę, galėsite brangiau parduoti būstą. Na, o jei atliekate remontą, tuomet tai tikrai pravers, kadangi galėsite pagerinti naudingumo klasę, gavę naudingus patarimus, ir sumažinę komunalinius mokesčius ateityje.

Kokia energinio naudingumo sertifikato galiojimo trukmė?

Energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų. Visgi tai nereiškia, jog gavę energinio naudingumo sertifikatą turėsite laukti 10 metų, kol galėsite išsiimti kitą. Jei įgyvendinsite specialistų nurodytas rekomendacijas ir nuspręsite vėl kreiptis dėl energinio naudingumo sertifikavimo, tą padaryti galėsite bet kuriuo metu.

Ar visi pastatai privalo būti A++ klasės?

Lietuvoje yra labai daug naujų pastatų, kurie privalo būti aukščiausios klasės – A++. Visgi tuo pačiu mūsų šalyje yra daug ir senesnės statybos pastatų, kurie gali užimti ir žemesnę klasę. Tai, kurią klasę turi užimti pastatas, priklauso nuo to, kelintais metais jis buvo pastatytas. Kuo senesnis pastatas, tuo žemesnę energinio naudingumo klasę gali užimti.

Kiek trunka procesas?

Energinio naudingumo sertifikavimas yra nesudėtingas ir neilgas procesas, kai jį atlieka savo srities specialistai. Tad jei norite, kad procesas neužtruktų, būkite atidūs ir nesikreipkite bet kur. Procesas ilgai netrunka, visgi konkretus laikas, per kurį bus atliktos paslaugos, priklauso ne tik nuo specialistų patirties ir užimtumo, bet ir norimos klasės. Kuo aukštesnė klasė, tuo ilgiau procesas užtruks. Tad jei žinote, kad reikės energinio naudingumo sertifikato, nepalikite jo paskutinei dienai, kadangi procesas gali ir užtrukti. Susisiekite kuo anksčiau, kad galėtumėte ne tik gauti energinio naudingumo sertifikatą, bet ir įgyvendinti nurodytus patarimus.