Gėlių puokštės šiais laikais dovanojamos daugybe progų – nuo gimtadienių iki sveikinimų perėjus į kitą gyvenimo etapą. Tačiau gėlių kalba, kuri jau daugybę metų vyrauja visuomenėje, dažnai nulemia gėlių puokštėje pasirinkimą. Meilei išreikšti dažnai pasirenkamos rožės, Kovo 8-osios proga tradiciškai pasirenkamos tulpės dovanoti moterims, o vyrams gvazdikai dėl savo vyriškumo simbolio. Tačiau ką dar reikia žinoti, kad gėlių puokštės būtų pritaikytos progai?

Gėlių puokštės dydis – maža ar didelė?

Renkantis gėlių puokštės dydį dažnai iškyla klausimas – rinktis mažą ar didelę? Šis sprendimas yra gana individualus, tačiau galima spręsti ir pagal kelis aspektus. Pirmiausia tai, kokia proga yra dovanojama gėlių puokštė. Rimtomis progomis dažnai pasirenkamos didelės puokštės su ištaigingomis gėlėmis. Jeigu norima tik simboliškai pasveikinti, užtenka ir mažesnių puokščių.

Taip pat svarbu ir ryšys su žmogumi, kuriam dovanosite gėles. Dažnu atveju mažai pažįstamam žmogui simboliškai dovanojant puokštę yra pasirenkamas kuklesnis variantas. Tai vis tiek parodo reikiamą pagarbą, tačiau ir nepersistengiama.

O pats svarbiausias aspektas – žmogus, kuriam dovanosite. Jeigu gerai pažįstate žmogų ir žinote, kad didelė gėlių puokštė jį tikrai nustebins, kokia bebūtų proga galima rinktis ir didelę kompoziciją. Jei žmogus mėgsta kuklesnes dovanas, užteks mažos puokštelės, kuri papuoš namus.

Gėlių simbolika

Gėlių kalba vyrauja jau daugybę metų, tad nenuostabu, kad atsiradusios tradicijos ir simbolika vis dar reikšminga ir šiandien. Tai padeda pasirinkti tinkamas gėles kiekvienai progai, nes kiekviena gėlė perduoda tam tikrą žinutę. Pavyzdžiui, rožės visais laikais buvo laikomos meilės ir aistros simboliu, todėl dažnai pasirenkamos Valentino dienos proga ar dovanojant antrai pusei. Tulpės dažnai yra pagarbos, draugiškumo ir pozityvumo simbolis, todėl jas drąsiai galima rinktis per gimtadienius ar dovanojant bendradarbiams. 

Tačiau gėlių puokštės dažnai susideda iš kelių skirtingų gėlių elementų, tad renkantis gėles pagal simboliką, svarbu pasirinkti vieną pagrindinį žiedą, kuris viską ir apibūdintų. Taip pat svarbu ir gėlių puokštės spalva, nes spalvos taip pat gali transliuoti skirtingas žinutes. Tradiciškai baltos gėlių puokštės yra tyrumo, švarumo simbolis, todėl dažnai naudojamos kaip nuotakos puokštės. Geltona spalva asocijuojasi su draugiškumu, tad dažnai geltonos gėlių puokštės pasirenkamos draugams. 

Svarbu atsiminti, kad gėlių puokštės, tai nuostabi dovana ar būdas nustebinti mums svarbius žmones. Kiekvienas turime savo skonį, tad net jei simbolika ar dydis neatitinka progos, svarbu, kad tai patinka jums ir žmogui, kuris ta puokšte mėgausis!