Atgalinės nuorodos SEO pasaulyje yra svarbi bendro jūsų svetainės efektyvumo dalis. Tačiau, žvelgiant į ateinančius kelerius metus, svarbu neatsilikti nuo pokyčių, vykstančių SEO atgalinių nuorodų srityje, ir jų reikšmės jūsų svetainei. Toliau apžvelgiame, ko galite tikėtis iš SEO atgalinių nuorodų 2023 m. ir vėliau.

Turinio kokybė yra svarbesnė už kiekybę

Vienas iš svarbiausių pokyčių, kuris greičiausiai įvyks, yra tai, kad paieškos sistemų algoritmai atsižvelgs į kitose svetainėse esančio turinio kokybę nustatydami, kiek „taškų” priskirti nuorodai iš jų. Kitaip tariant, jei turėsite nuorodų iš žemos kokybės svetainių, kuriose yra mažas lankomumas arba prastas turinys, šios nuorodos nebus įskaitomos tiek pat, kiek nuorodos iš aukštesnės kokybės svetainių, kuriose yra daug lankytojų ir aukštos kokybės turinys. Tai reiškia, kad, norėdami gauti gerų atgalinių nuorodų savo svetainei, turite sutelkti dėmesį į ryšių su gerą reputaciją turinčiomis svetainėmis kūrimą.

Socialiniai signalai taps vis svarbesni

Dar vienas svarbus pokytis – socialiniai signalai, tokie kaip „patinka”, bendrinimai ir komentarai, gali tapti svarbesni už tikras atgalines nuorodas. Tai reiškia, kad jei žmonės bendrauja su jūsų turiniu tokiose socialinės žiniasklaidos platformose kaip „Facebook” ar „Instagram”, tai gali padėti padidinti jūsų pozicijas paieškos rezultatų puslapiuose . Todėl bus kaip niekada svarbu kurti tokį turinį, kuris socialinėje žiniasklaidoje sukeltų atgarsį, kad žmonės juo dalytųsi.

Vartotojų elgsenos signalai gali būti svarbūs

Galiausiai, 2023 m., kalbant apie SEO reitingus, gali būti svarbūs naudotojų elgsenos signalai. Tai reiškia, kad paieškos sistemos gali pradėti atsižvelgti į tai, kaip naudotojai sąveikauja su jūsų svetaine, apsilankę joje per nuorodą iš kitos svetainės. Pavyzdžiui, jei kas nors paspaudžia nuorodą iš kitos svetainės, bet greitai nueina nuo jūsų svetainės, nepraleisdamas joje daug laiko ir nenagrinėdamas kitų puslapių, tai gali reikšti, kad turinys yra nekokybiškas, ir atitinkamai pakenkti jūsų reitingams. Kita vertus, jei spustelėję iš kitos svetainės naudotojai pasilieka ir išnagrinėja daugiau puslapių, tai gali būti vertinama kaip teigiamas signalas ir padėti pagerinti jūsų pozicijas.

Kaip atskirti kokybiškus šaltinius?

Norint užtikrinti, kad savo svetainei gautumėte kuo geresnes atgalines nuorodas, svarbu mokėti atskirti kokybiškus šaltinius nuo nekokybiškų. Vienas iš būdų tai padaryti – pažvelgti į svetainių, į kurias pateikiamos nuorodos, domeno autoritetą ir puslapio autoritetą. Paprastai didesnis domeno autoritetas rodo, kad svetainė yra patikimesnė ir turi gerą.

Kitas svarbus dalykas – kokybiškų nuorodų kiekis kuri turi svetainė. Ieškokite svetainių, kurios turi daug kitų atgalinių nuorodų iš aukštos kokybės svetainių. Tai yra geras jų patikimumo rodiklis, be to, tai rodo, kad žmonės yra labiau linkę su jomis susieti.

Turite klausimų, ar reikia papildomų konsultacijų? Tam yra SEO paslaugos. Daugiau informacijos nuorodoje.