Fasadas yra namo vitrina – kaip ir žmogaus drabužis. Būtent pastato išvaizda iš išorės kelia pirmąsias mintis apie interjerą – ar jis tvarkingas, ar prižiūrėtas, ar modernus. Mediniai fasadai tampa vis populiaresni. Jie suteikia pastatui šiltumo jausmą, o namas atrodo jaukus ir saugus. Fasadas iš egzotiškos ar naminės medienos gražiai atrodo saulėje, o tinkamai sutvarkytas specialisto tampa geriausia namų puošmena.

Mediena medžiaga su kuria lengva dirbti. Galite lengvai suteikti jai tinkamus matmenis, formą ir spalvą. Nepaisant to, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, medinis fasadas nėra skirtas tik tradicinės išvaizdos pastatams. Jis taip pat puikiai tinka moderniems namams, kur mediena dažnai naudojama tik dalimis, o ne visai apdailai.

Daugiau faktų apie lauko dailylenčių privalumus jūsų fasadui

  • Mediniai fasadai nėra labai brangūs ir gali kaina pradžiuginti net reikliausius estetus. Mediena suteikia didžiules panaudojimo galimybes, todėl pastatas tarsi egzistuoja harmonijoje su gamta.
  • Mediena yra estetiškai patraukli ir nekenkia žmogaus sveikatai. Mediniai fasadai pradėti naudoti maždaug XIX amžiaus viduryje ir iki šiol yra labai populiarūs.
  • Medinių fasadų rūšys daugiausia klasifikuojamos pagal naudojamą medienos tipą.. Tačiau prieš išsirenkant lauko dailylenčių rūšį, verta pagalvoti apie kitą klausimą – fasado lentų išdėstymą.
  • Medinės fasado lentos gali būti klojamos horizontaliai, vertikaliai ir 45 laipsnių kampu. Sutvarkymo būdas daugiausia priklauso nuo pastato išvaizdos ir stiliaus. Medinis fasadas turi gražiai derėti prie pastato. 

Mediena puikiai dera su įvairiais stiliais. Tai nebūtinai turi būti tradicinis medinis namas. Mediniai fasadai tiek visame pastate, tiek jo dalyse gali atrodyti moderniai ir ekstravagantiškai. Mediena puikiai dera su daugeliu kitų medžiagų, tokių kaip akmuo ar plytos. Su medžio pagalba galite pasiekti tikrai fantastišką, originalų efektą, kuris puikiai tiks tradiciniuose ir moderniuose namuose.

Be estetinių vertybių, svarbios, o tiksliau – pačios svarbiausios medinių fasadų savybės. Kokybiškos fasado lentos garantuoja puikią šilumos izoliaciją. Toks pastatas lengviau ir greičiau įšyla, o susidariusi šiluma viduje išlieka ilgiau nei mūrinių pastatų atveju.

Taip pat labai svarbi savybė – polinkis greitai atsikratyti drėgmės. Mediniai fasadai sukuria žmonėms draugišką mikroklimatą.

Tinkamai išdėstytos kokybiškos lauko dailylentės ir atitinkamas impregnavimas padaro fasadą itin atsparų oro sąlygoms, spalvos pasikeitimui, pažeidimams ir deformacijoms.